Čas strávený s kočkami není nikdy promarněný.
Prosím o hlásnutí ve fotce měsíce: Zde X)

Prosinec 2013

Veselé Vánoce X)

24. prosince 2013 v 12:58 | Janet |  O mně a o blogu
Jelikož máme dnes Vánoce, tak Vám je přeji moc a moc krásné a veselé. Také přeji spousty dárků pod stromečkem Vám i Vašim domácím miláčkům X).
Na fotce je můj kocourek Silver na vánočním stromečku X).


Jak kočky tráví čas

24. prosince 2013 v 12:55 | Janet |  Vše o kočenách
Kočky dokážou nenapodobitelně zacházet s časem. Inspirovat se jimi nechali už i někteří myslitelé, umělci nebo sportovci. Na jedné straně je kočka schopna reagovat přesně, rychle a jistě, když to musí být - na lovu, na útěku, v boji nebo ve hře - a na druhé straně umí být i nekonečně uvolněná, klidná a zasněná.
Více v C.Č.

Zimní péče

22. prosince 2013 v 22:32 | Janet |  Vše o kočenách
Když kočky škrábou kmeny stromů, nedělají to jen proto, že by si chtěly nabrousit drápky, ale také aby si označily revír. Kočky využívají pachových žláz na svých tlapkách k tomu, aby zanechaly pachové zprávy ostatním. Ovšem pokud mají svůj revír nerušeně značkovat i v zimě, vyžadují jejich tlapky v tomto období zvláštní péči.
Více v C.Č.

Živý dárek 3 - Očkování a kastrace

22. prosince 2013 v 20:20 | Janet |  Vše o kočenách
OčkováníVeterinární poradna
S očkováním koťat začínáme většinou kolem 9. týdne stáří a je nutné za 3 až 4 týdny provést přeočkování. Pokud bylo očkování u koťátka zahájeno dříve, mělo by být přeočkováno ještě podruhé, tak, aby byla vakcinace ukončena až po 12. týdnu života. Až tehdy je totiž imunitní systém natolik vyzrálý, že na provedenou primovakcinaci reaguje adekvátním tvorbou protilátek. Mějte na paměti, že špatně provedená vakcinace vaše zvíře před infekcemi neochrání.
Více v C.Č.

Živý dárek 2 - Odčervení

20. prosince 2013 v 21:21 | Janet |  Vše o kočenách
Veterinární péče
Veterináře byste měli se svým koťátkem v prvních měsících života navštívit hned několikrát. V první řadě je vždy dobré nechat nový přírůstek preventivně prohlédnout. Zvláště koťata od matek, které se volně pohybují venku, si často přinášejí v kožichu nějakou tu breberku, zejména blechy a ušní svrab. Infestaci zevními parazity je nutné řešit okamžitě, aby zbytečně nedošlo k zamoření vašeho bytu jejich vajíčky. Bleší kalamita se pak zvládá daleko obtížněji. Kotě bude třeba také odčervit a naočkovat, a to většinou i v případě, že jste obdrželi kotě ,,očkované a odčervené´´. Oba tyto základní preventivní zákroky je totiž zapotřebí několikrát zopakovat.

Více v C.Č.

Živý dárek 1 - Výživa

18. prosince 2013 v 22:53 | Janet |  Vše o kočenách
Živý dárek - víte si s ním rady?
Je pravda, že kočka je na chov vcelku nenáročné zvířátko. Potřebuje vhodný záchodek, případně obyčejnou bedýnku s pískem, za pelíšek postačí jakékoli útulné, měkké a teplé místečko, které si zpravidla vybere sama. Nějaká ta mistička se doma vždycky najde. A už vyvstává otázka: čím ji naplnit? Více v C.Č.

Fotka měsíce prosinec?

15. prosince 2013 v 19:45 | Janet |  Fotka měsíce
Tak jsem se rozhodla udělat anketu o první fotku měsíce. Jelikož máme prosinec a správně by měla být zima a sníh, tak je se zimními kočičkami X). Můžete hlasovat X).

Fotka číslo 1.

Fotka číslo 2.

Fotka číslo 3.

Design 1 - Merry Christmas!

14. prosince 2013 v 20:37 | Janet |  O mně a o blogu
Udělala jsem první dess. Je to tedy jenom na rychlo, ale snad to moc nevadí X). Jelikož budou za chvíli Vánoce, tak je design s vánoční perskou kočičkou X).

Náhled :

Vítejte!

14. prosince 2013 v 19:23 | Janet |  O mně a o blogu
Více avatarů ke staženíVítám Vás na mém nově založeném blogu X)! Snad ani nemusím psát sáhodlouhé věci o mně či o blogu. Již z názvu blogu sami poznáte o čem bude. Myslím, že jsem stejný člověk jako všichni ostatní. Jsem melancholik, který má rád svůj klid, nemá ráda spousty lidí (asi jako všichni XD) a změny. Miluji zvířata, jelikož ta by bezdůvodně nikdy člověku neublížila. Ne jako lidé, těm nevadí když druhým ubližují. Vystudovala jsem Střední zemědělskou školu, obor ochrana přírody a prostředí, úspěšně zakončený maturitou XD. Doma mám 14 zachráněných, původně toulavých kočiček. A právě ony mě přivedly na nápad založit blog, hlavně o nich. Mé oblíbené pití je Kofola,Coca cola a Sprite a oblíbené jídlo je bramborák, řízek s bramborovým salátem a kung-pao. Oblíbené roční období mám léto, jelikož miluji sluníčko. Ráda hraji hry na PC - s koňmi a The Sims 2,3, jezdím na kole, in-linech, starám se o své kočeny, poslouchám hudbu, čtu knihy a ráda jezdím na koni. No, myslím, že to by o mně stačilo a byla bych ráda,kdyby jste mi sem napsali i něco o Vás, když se Vám bude chtít X).
P.S. Mám ještě jeden blog, kde mám stejnou přezdívku : http://mydangerousworld.blog.cz/, tak ať se neleknete, když uvidíte stejné fotky X).

Obrázek : DeviantART